A „Kertből iskola” néven futó programot mind Szatmárnémetiben, mind Nagybányán olyan kiszolgáltatott helyzetben lévő közösségekben ültették gyakorlatba, melyeket nagymértékben jellemez a generációról generációra öröklődő szegénység, a társadalmi kirekesztettség és az alacsony iskolázottsági szint, s mindezek okán a családok nem tudják megteremteni mindazokat a feltételeket, melyek a gyermekek egészséges fizikai és szellemi fejlődéséhez szükségesek.
A nevelési programba bekapcsolódó családok életét rossz lakhatási körülmények jellemzik, otthonaik túlzsúfoltak, és túlnyomó többségükben még folyóvíz sincs. A szülők alacsony iskolai végzettséggel rendelkeznek, valamint komoly gondot okoz számukra a rendelkezésükre álló erőforrások beosztása, s ezt sajnos a gyerekek táplálkozása és napi rutinja is megsínyli. Nem tudnak ugyanis megfelelni az iskolai elvárásoknak, mely végső soron felnőtt életükre is negatív hatással lesz.
A "Kertből iskola” célja, hogy tudatosítsa a programban részt vevő 48 gyermekben az egészséges életmód fontosságát azáltal, hogy hat hónapon át, heti rendszerességgel nevelési célzatú foglalkozásokat szerveznek számukra. A januári hónapban az egyesület a pihentető, minőségi alvás kérdését helyezte a foglalkozások középpontjába. A hét elején tartott foglalkozásokon a gyerekek megtudhatták, milyen fontos szerepe van a megfelelő alvásnak, és mi történik a szervezettel, ha nem pihenheti ki magát teljesen. A hét második felében olyan, otthon is könnyen elvégezhető tevékenységeket tanultak, melyek elősegíthetik a minőségi, valóban pihentető alvást, az egész héten át zajló foglalkozásokat pedig egy mókás szókeresővel zárták, mely által a résztvevők nem csak az újonnan megtanult fogalmakat ismételték át, hanem az írást és olvasást is gyakorolták.